Clean room

Clean room

Czyste pomieszczenia

Nasza firma buduje i uruchamia pomieszczenia czyste tzw. Pomieszczenia typu Clean Room.
Pomieszczenia budowane są o kontrolowanych parametrach środowiskowych, w szczególności zanieczyszczeń typu: pył, kurz, bakterie, opary chemiczne.
Nasze clean room’y są używane do badań naukowych, jak również do produkcji z wykorzystaniem materiałów o wysokiej czystości: procesory komputerowe, produkcja leków, produkcja wyrobów medycznych, sale operacyjne i zabiegowe czy produkcja podzespołów dla
przemysłu lotniczego (nasza firma prowadzi produkcję mikro filtrów do samolotów wojskowych).
Ściany i sufity są wykonane w technologii SUPRA Cleanpharma. Naniesione powłoki są w pełni aseptyczne i odporne na bakterie jako pierwsi wprowadzamy w powłokę jony srebra.
Ściany mogą być także zbudowane z wysokogatunkowej stali austenitycznej, szczególnie zalecana technologia w salach transplantologii.

Dostosowane pomieszczenia Clean Room mogą być bardzo duże, znacznie większe od tytułowego pokoju – w niektórych przypadkach może to być cała hala lub nawet większość fabryki (o powierzchni podłogi rzędu tysięcy metrów). Pomieszczenia takie są powszechnie używane podczas produkcji precyzyjnych elementów biotechnologii.

Powietrze jest tłoczone do wnętrza clean room poprzez specjalny układ filtrów eliminujących kolejne frakcje zanieczyszczeń. Całe powietrze wewnątrz pomieszczenia jest ciągle filtrowane przez zestaw filtrów Hepa, w celu usuwania zanieczyszczeń powstałych wewnątrz. Pracownicy wchodzący i opuszczający pomieszczenie muszą zrobić to przez śluzę wyposażoną w prysznic powietrzny. Wewnątrz clean room muszą przez cały czas być ubrani w specjalne kombinezony ochronne, maski na twarz, obuwie, itd.

Specjalny projekt

Urządzenia wewnątrz clean room muszą być specjalnie zaprojektowane tak, aby nie generowały dodatkowych zanieczyszczeń.