Nowe technologie

Nowe technologie

Usprawniamy kondycję, ratujemy życie

W nowych technologiach pragniemy Państwu przedstawić urządzenia które ratują życie ludzkie i usprawniają kondycję organizmu.
Jednym z nich jest zaprojektowane i wykonane Urządzenie o nazwie HIPOTERMIA No CD2014 dla ratowania życia ludzkiego po nagłym zatrzymaniu akcji serca.
Zestaw składa się z urządzenia do kontrolowanego mikroprocesorowo schładzania i ogrzewania ludzkiego ciała w zakresie temperatur od 36,6 do 33 Stopni Celsjusza. Układ kontroli pomiarowej chroni ośrodkowy układ nerwowy.
W przypadku nagłego zatrzymania akcji serca wielu pacjentów znajduje się w stanie wegetatywnym a nawet nigdy nie wraca do pełnej sprawności ruchowej czy psychoruchowej. Zastosowanie Urządzenia HIPOTERMIA  temu bardzo poważnemu przypadkowi ma zapobiec.

Podczas procesu schładzania jest prowadzony monitoring termograficzny.

nowe1

Stosowanie tego typu urządzeń  obowiązuje w wytycznych Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologii.

Ze względu na to, że hipotermia znacznie spowalnia metabolizm, znalazła zastosowanie w medycynie. Kontrolowana hipotermia umożliwia przeprowadzanie operacji takich jak przeszczep serca. Obniżenie temperatury ciała do 32–34 °C na 12–24 godzin stosuje się w przypadku zatrzymania akcji serca. Zwiększa to przeżywalność pacjentów i poprawia ich stan neurologiczny. Taką terapię coraz częściej stosuje się w szpitalnych oddziałach ratunkowych oraz na oddziałach intensywnej opieki medycznej.